Skip to content Skip to footer
Brief info

Andrea Zimányiová je úspešnou slovenskou multižánrovou speváčkou, ktorá svoje umelecké kvality potvrdila na mnohých svetových súťažiach, okrem iných aj ako laureátka medzinárodnej súťaže francúzskych piesní v Splite v roku 2000.

Je nositeľkou prestížnej ceny poroty Objav Visa Francophone 2002 na svetovom festivale vo Francúzku a v roku 2009 sa svetovému publiku predstavila na národnom kole Eurovízie.

Domáce publikum sa s ňou mohlo stretávať v niekoľkoročných sériách divácky úspešnej tanečnej súťaže Let´s Dance, kde bola sólistkou Big Bandu Gustáva Broma. Vystúpenia so Slovenskou filharmóniou, Filharmóniou Košice a Orchestrom Slovenského rozhlasu naďalej podčiarkujú jej umelecké kvality.

Andrea Zimányiová – spev
Katarína Belicza – gitara
Anton Zajaček – bicie
Tamás Belicza – basová gitara
Erik Dimitrov – klavír
Viliam Majer – akordeón

ANDREA ZIMÁNYIOVÁ & BAND

Andrea Zimányiová pravidelne koncertuje na domácom a zahraničnom pódiu so svojou kapelou Andrea Zimányiová & BAND a taktiež ako duo s legendárnym slovenským jazzovým gitaristom Jurajom Burianom.

V jednotlivých hudobných formáciách sa Andrea Zimányiová venuje autorskej tvorbe, slovenskému, francúzskemu a svetovému šansónu. Nevyhýba sa ani multižánrovým prieťahom k iným žánrom. Pre svojich najvernejších fanúšikov má pripravený koncertný program šansónovo-jazzových piesní zo svojho debutového albumu „Okno do duše“, na ktorom zaznie autorská tvorba od Juraja Buriana, Adrieny Bartošovej, Viliama Majera. Zaznie aj prevzatá tvorba od autorov Astor Piazzolla, francúzska zpeváčka ZAZ, Paris combo, Edith Piaff a iní.

Žánrovo pestré a inštrumentálne nápadité diela s vynikajúcimi domácimi a zahraničnými textami, s presahom do iných žánrov,
sú zárukou jedinečného koncertu.

What's your reaction?
0Smile0Angry0LOL0Sad0Love

Umelecká agentúra Art-Music sa zaoberá organizovaním  hudobných podujatí pre dospelého a detského diváka. Zastupujeme umelcov rôznych žánrov, od klasickej hudby cez jazzovú až k populárnej hudbe, a nevyhýbame sa prieťahom do rozmanitých štýlov a žánrov. Hlavnou náplňou agentúry Art-Music  je organizácia a usporadúvanie šansónových koncertov.

Kontakt
Artmusic ©. All Rights Reserved.